قدیمی تر ها می گفتند: مهم ترین انتخاب زندگی یک آدم ازدواجش است! اما حالا معادله فرق کرده انگار مهم ترین انتخابی که این روزها می توانیم داشته باشیم انتخاب آزمون هست، نظر من هم این است که این روز ها شاید دارید مهم ترین انتخاب زندگیت ان را می کنید، همان قدر که یک سیستم و آزمون می تواند به موفقیت شما کمک کند همان قدر هم می تواند شمارا از موفقیت دور کند، به راستی چه آزمونی می تواند موفقیت مارا در کنکور تسریع کند؟ قلم چی ، گزینه دو یا گاج؟

 برای خواندن ادامه مقاله به ادامه مطلب مراجعه کنید.

این سوال رو بچه ها خیلی می پرسند مخصوصا توی این بازده زمانی که آغاز برگزاری آزمون های آزمایشی موسسات مختلف در پاییز هستش. ما سعی کردیم یک آنالیز کاملا بی طرفانه داشته باشیم و آن چه را بنویسیم که خود آن موسسات هم مخالفتی با مطالب ذکر شده نداشته باشند.

اولین نکته ای که باید در نظر داشته باشین این هستش که هیچ آزمون آزمایشی ای بی نقص نیست. یا بهتر بگیم هیچ چیزی توی دنیا بی نقص نیست. شما هر آزمونی رو که ثبت نام بکنید بالاخره یک سری ایراداتی داره اما باید به دنبال موسسه ای باشید که آزمون هاش ایراد کمتری داشته باشه و مناسب با عادات مطالعاتی شما باشه.

گزینه دو:

گزینه دو ابتدا یک گروه کوچک از مشاورین و مدرسین بود که به صورت محدود و با همکاری بعضی از مدارس تهران فعالیت می کردند و بعد از آن در اوایل سال 79 شروع به تولید برنامه های تلویزیونی از طریقه شبکه2 کردند بعد از آن هم علاوه بر شبکه ی 2 (که علت نام گزینه2 هم همین شبکه2 بود) در روزنامه ی جام جم هم مطالب آموزشی و مشاوره ای می نوشتند و بعد از چند سال هم شروع به برگزاری آزمون های آزمایشی کردند و اکنون هم که در سراسر کشور نمایندگی دارند. از مزایای آزمون های گزینه 2 می شه به شهریه پایین تر اون اشاره کرد که نسبت به آزمون های آزمایشی مختلف دیگر ارزان تر هست. از مزایای دیگه ی این آزمون ها ، خدماتی هستش که منحصر به خود داوطلبان گزینه2 هستش از جمله دی وی دی ها و خدمات انتخاب رشته و کتاب ها و …

از معایب گزینه 2 هم این هستش که جامعه آماری پایین تری نسبت به قلم چی داره و آزمون هاش هر سه هفته یک بار هستش که به نظر میاد دو هفته یک بار قلم چی خیلی بهتر باشه چون نظم بیشتری به ذهن داوطلب می ده و برنامه ریزی بهتری میشه براش انجام داد.

برای بچه های انسانی خیلی از مشاورین پیشنهاد میدن که گزینه2 گزینه بهتری هستش.

گاج:

آزمون های گاج نسبت به آزمون های دیگر آزمایشی منظم تر هستند یعنی برنامه ریزی دقیق تری دارند ولی جامعه آزمایشی گاج حتی از گزینه2 هم پایین تر هستش. دلیلش هم شاید این هست که فعالیتش رو دیر تر از گزینه2 شروع کرده اما به طور کلی دروس عمومی این آزمون ها به کنکور خیلی نزدیک هستند و در دروس عمومی خیلی کارشون خوب هستش.

قلم چی:

قلم چی از همه پر طرفدار تر هستش و از همه هم بیشتر جامعه ی آماری گسترده ای داره. برنامه های دقیق هم داره و دو هفته یک بار برگزار می شه که نسبت به سه هفته یک بار بهتر هستش علاوه بر همه ی این ها آزمون های قلم چی امتحانشون رو پس دادند و اکثر رتبه های تک رقمی کنکور این آزمون ها رو شرکت کردند (البته اگه آمار خونده باشین می دونین که گستردگی کنکوری ها توی این آزمون ها هم باعث این امر میشه یعنی نفرات آخر کنکور هم اکثرشون این آزمون رو شرکت کردند!)  ولی به طور کلی آزمون های کانون با نظارت آقای کاظم قلم چی و با بهره گیری از رتبه های برتر کنکور تونسته محبوبیت بالایی به دست بیاره. مهم ترین مزیت آزمون های کانون این هستش که طراحان سوال هاش رتبه های برتر کنکور هستند.

بقیه آزمون های آزمایشی:

بقیه آزمون های آزمایشی نسبت به این سه موسسه جامعه آماری پایین تری دارند و به همین دلیل مورد بررسی قرار نگرفتند آزمون های آزمایشی سازمان سنجش هم مورد بررسی قرار نگرفته چون فقط آزمون های جامع داره.

منبع: سایت دانشگاه تهرانی ها

نظرات خود را در مورد این خبر با ما در میان بگذارید.   با تشکر